Zdroj: Caravanboat

S obojživelným karavanem německé firmy můžete strávit dovolenou na souši i na vodě

Jeden den spíte v hausbótu, druhý den zase v karavanu. A to vše s luxusní výbavou.

6. září 2018 17:28:03

Departure One německé značky Caravanboat je 9 metrů dlouhý karavan sestrojený pro použití na souši i ve vodě, což mu umožňuje trup vyrobený z hliníku odolného vůči mořské vodě a lodní motor v zadní části. Při přesunu na souš se hausbót “nalodí” na pojízdný vozík zapřažený za auto, na vodě ho pak lze řídit kormidlem na přídi, odkud si cestující díky velkým proskleným dveřím mohou vychutnat panoramatický výhled do okolí. Na střeše se pak nachází solární panely společně s prostorem pro posezení.


Zdroj: Caravanboat

Zahanbit se ale nenechává ani výbava interiéru. V karavanu mohou přespat až čtyři lidé. Dvě postele s již zmíněným panoramatickým výhledem se nachází v přední části, další lůžka lze pak vytvořit rozložením sedací soupravy v obývacím prostoru. Nechybí ani malý sprchový kout s umyvadlem, skříň s úložným prostorem pro oblečení a další předměty a kuchyň vybavená mikrovlnnou troubou, lednicí, varnou deskou a dřezem.

Základní cena karavanu je stanovena na necelých 1,5 milionu Kč (58 000 eur), přičemž zákazníci si mohou vybrat z několika barevných provedení.

Zdroj: designboom