Zdroj: Samsung

Samsung představí skládací telefon s ohebným displejem, podle všeho ještě letos

Jihokorejský technologický gigant s konceptem ohebného OLED displeje experimentuje již řadu let. První prototyp byl odhalen už v roce 2012, a letos bychom se podle všeho mohli dočkat prvního výsledného produktu.

5. září 2018 11:41:31

Ředitel Samsungu DJ Koh v rozhovoru pro americkou televizní stanici CNBC naznačil, že na vývojářské konferenci Samsung Developer Conference 2018, která proběhne v listopadu, by mohl být představen nový skládací smartphone. Koh přiznal, že vývojový proces tohoto zařízení je “komplikovaný”, ale firma ho již “téměř dokončila”. Podle spekulací by se mohlo jednat o telefon s ohebným displejem v rámci produktové řady Galaxy Note. Dosud však není jasné, zda bude možné toto zařízení ještě letos zakoupit.


Zdroj: Samsung / YouTube

O skládacím telefonu označovaném jako Galaxy X se toho však obecně moc neví. Jako vodítko může sloužit prezentační video z roku 2014 (níže), které naznačuje, že by mohlo jít o malý tablet, který lze složit do kompaktního zařízení podobného telefonu. Deník The Wall Street Journal zase před nedávnem informoval, že by zařízení mohlo disponovat 7palcovým displejem, který bude možné ohnout v půlce a složit jako peněženku.

Každopádně se jedná o poměrně poutavý koncept a bude zajímavé sledovat, jak si Samsung do konce roku povede, obzvláště ve srovnání s Applem, který představí svůj nový iPhone již za týden.

Zdroj: designboom