Zdroj: Utah DWR

Když prší pstruzi: V Utahu obnovují rybí populaci horských jezer přímo z letadla

Pokud se náhodou chystáte navštívit utahské hory, raději se vyhněte používání fráze “až budou ryby létat”, protože by se vám mohla šeredně vymstít.

4. září 2018 12:51:59

Odlehlá horská jezera amerického státu Utah jsou známou baštou rybářů, kteří zde mohou lovit především pstruhy. Aby zde však bylo možné rybařit po celý rok, je třeba populaci ryb v jezerech pravidelně obnovovat. Přepravu ryb do odlehlých horských oblastí dříve zajišťovali koně, dnes je však k dispozici mnohem rychlejší a bezpečnější řešení označované jako “extreme fish stocking”, které sice vypadá poněkud radikálně, ale zato je velmi účinné. Ryby jsou totiž do jezera vypouštěny přímo z letadla.


Organizace Utah Division of Wildlife Resources nedávno zveřejnila záběry této metody na svých sociálních sítích s následujícím popisem: “Fun Fact: Mnoho utahských vysokohorských jezer zásobujeme ze vzduchu. Tyto ryby jsou drobné (měří 2,5 až 7,5 cm), díky čemuž 95 % z nich pád přežije.” Ačkoli se tato praktika může zdát na první pohled krutá, je pro dané ryby mnohem méně stresující než přeprava po souši, která by zabrala několik dní a vyžadovala by neustálé monitorování hladiny kyslíku.

Zdroj: ScienceAlert