Foto: Archdaily.com

Divadlo pro pět tisíc návštěvníků je inspirováno asijskou mytologií

Světoznámý záliv Ha Long na severu Vietnamu se brzy dočká dalšího zajímavého architektonického přírustku, jímž se stane působivá budova divadla s kapacitou pět tisíc návštěvníků.

3. září 2018 16:57:33

Idilický záliv Ha Long na severu Vietnamu je již několik let místem bohaté výstavby nových architektonicky ceněných budov určených především turistům, jejichž zájem o tuto lokalitu každým rokem roste. Nejnovějším přírůstkem se zde stane nové divadlo od ateliéru Sceno Light, jehož plocha téměř splyne s mořskou hladinou.

Budova obklopená mořskými útesy je inspirována regionální mytologií, tradicemi a zároveň citlivě vstupuje do ryze přírodního prostředí. Kulturní prostora s kapacitou pět tisíc návštěvníků nabídne kromě dvou představení denně také panoramatický výhled na mořskou krajinu v podobě útesů a vodního horizontu, které se publiku stávají nevšedním pozadím divadelní hry.

V závislosti na denní době, ročním období a oblačnosti tak divadlo, jehož střecha odkazuje na lodní plachtu, představí vždy jinou přírodní scenérii v pozadí vystoupení. Celý projekt by měl být dokončen roku 2020.


Zdroj: Archdaily.com