WWW Neurobeat brzy vydají novou studiovou desku. Co o ní víme?

Album s názvem Neutopíš Se Dvakrát V Téže Řece vychází už 13/9. Co nás na něm čeká?

2. září 2018 15:23:16

Album s názvem Neutopíš Se Dvakrát V Téže Řece vzniká díky opětovně sevřené spolupráci autorské dvojice – Ondřej Sifon Anděra a Lubomír Typlt. Sifon obstarává hudbu, rap a zpěv, Lubomír texty a též spolupracuje dramaturgicky na strukturách hudby. Hlasem se na albu podílí tradičně Milesa Anděra Zrnić. O mix a master alba se (v historii releasů WWW) již potřetí stará  zvukový mistr Tomáš Sochůrek. Vzhledem k tomu, že si většinu zvuků, z nichž hudba vzniká, nahrává-sbírá Sifon sám v reálném prostředí, bude mít album svérázný a jedinečný zvukový rukopis.

Z nového alba byly do světa vypuštěny již dva singly – Pod nebem nebe a Stát. Obě dvě skladby se držely několik týdnů na první příčce ve Velké Sedmě na Rádiu 1. K druhému singlu vyšel též nový klip, na který se můžete podívat níže.

Hosté na albu Neutopíš Se Dvakrát V Téže Řece nejsou, jde o velmi osobní projekt výše zmiňované autorské dvojice. Koncertně hostuje s WWW bubeník Pavel Fajt. Ten dlohodobě zkoumá polyrytmy a právě jeho přístup byl velkou inspirací pro vznik nových hudebně-rytmických motivů WWW. Pavel Fajt se též podílel na dvou skladbách konceptem frázování.

Na albu se díky tomuto vlivu a díky vlivu Sifonova zkoumání (mimojiné) tradičních orientálních rytmů (Sifon je též hráčem na perkusní nástroje) objeví i skladby s pokročilým lichým taktem, nebo s čtvrtónovými melodiemi. Každá skladba má vlastní autonomní téma, album je tedy jakousi sbírkou zvukových příběhů. Ty jsou někdy osobní výpovědí, jindy jsou metaforické, podvratné, fantazijní, sebeironické, každopádně s dávkami absurdních situací a černého humoru.

Všechny texty jsou přeloženy profesionálně do angličtiny a ty se také objeví v tiskové formě v coveru, album se tedy stane obsahově přístupným pro zahraniční publikum. Album v jeho fyzické podobě si budete poprvé moci zakoupit na release party v pražské prodejně Merch or Die už ve čtvrtek 13/9. Online release proběhne o den později. Více se dozvíte v oficiální Facebook události, kterou najdete zde.

Tracklist:

I. Pes
II. Krevní oběh
III. Pod nebem nebe
IV. Neutopíš se dvakrát v téže řece
V. Stát
VI. Výlet
VII. Závory
VIII. 370° kruhu
IX. Letadla
X. Slunce v úplňku