Zdroj: Conker Living

Mobilní kulovité mikrodomy bývalého designéra Rolls-Royce nabízí alternativní způsob bydlení

Autoři projektu věří, že pomocí zcela nového přístupu ke stavebním postupům dokáží změnit současný způsob navrhování domů.

1. září 2018 16:19:55

Brit Jag Virdie, který v minulosti pracoval mimo jiné jako designér firmy Rolls-Royce, založil vlastní start-up s názvem Conker Living, jehož cílem je nabídnout cenově dostupnou a ekologickou alternativu konvenčního bydlení. Jeho kulovité minidomy jsou vyrobeny z hliníku a recyklovaného plastu. Díky odolné konstrukci, která je zároveň šetrná k životnímu prostředí, se dokáží přizpůsobit různým druhům terénu. Vzhledem k absenci sociálního zařízení se však nejedná o plnohodnotnou náhradu bydlení, ale spíše o doplněk vhodný pro přespání či krátkodobý pobyt.


Zdroj: Conker Living

Domy však dokáží shromažďovat dešťovou vodu, kterou lze následně přefiltrovat a opětovně využít. Výbava zahrnuje rovněž systém pro rekuperaci tepla, který plní funkci topení a zároveň šetří elektrickou energii. Třešničkou na dortu je pak možnost vybrat si z nepřeberného množství různých vzhledů, a přizpůsobit tak styl svého minidomu okolnímu prostředí. Cena jednoho personalizovaného domu je stanovena přibližně na 600 000 Kč.

Zdroj: designboom