Zdroj: Romotow

Obytný karavan jinak: Inovativní koncept se po 6 letech dočkal realizace

Novozélandské designové studio před dlouhými šesti lety představilo koncept zcela nového pojetí obytného karavanu, který však nabývá reálné podoby až nyní.

30. srpen 2018 13:56:06

Romotow představuje inovativní pojetí obytného karavanu oprošťující se od zažitého krabicovitého a těžkopádného tvaru, který nahrazuje chytře navrženou pohyblivou konstrukcí s výrazně efektivnějším využitím prostoru. S jeho návrhem přišlo již v roce 2012 novozélandské designové studio W2. Na první pohled jde o poměrně obyčejný přívěs, avšak jediným stisknutím tlačítka vznikne krytá terasa pro hosty, a jeho obytný prostor se tak téměř zdvojnásobí.

Jakkoli tento popis zní lákavě, po dlouhá léta šlo o pouhý koncept. Poté si však skupinka zkušených stavitelů lodí z novozélandského města Christchurch řekla, že to tak nenechá a rozhodla se postavit první Romotow na světě. O své pokroky se dělí se světem na své facebookové stránce a dle posledních příspěvků lze říci, že se blíží do cílové rovinky. Během několika měsíců bychom se tak mohli dočkat výsledného produktu.

Zdroj: designboom