Zdroj: Yolk

Sada solárně napájených produktů americké firmy má ambice zastavit dětskou práci v Africe

Poptávka po elektrické energii celosvětově roste a Afrika není výjimkou. Lidé k ní zde však mají velmi omezený přístup, což s sebou nese celou řadu problémů.

28. srpen 2018 11:52:24

Americká firma Yolk, která se zabývá solární energií, představila sadu solárně napájených zařízení, jejichž design je inspirovaný mléčnými produkty a procesem jejich vzniku. Sada s názvem Solar Cow obsahuje tenký solární panel (kráva), který shromažďuje elektrickou energii (mléko) uchovávanou v powerbance, ke které lze následně připojit bluetooth reproduktor, svítilnu, zapalovač či USB port ve formě různých druhů sýra.

Tato sada je součástí kickstarterové kampaně, jejímž účelem je poskytnout tyto solární nabíjecí stanice chudým oblastem východní Afriky. Jak firma vysvětluje, poptávka po elektrické energii se zde stále zvyšuje, avšak kvůli špatnému pokrytí jsou nabíjecí stanice velmi špatně dostupné, a lidé tak za nimi musí cestovat i několik hodin. Z toho důvodu se pak o domácí práci musí starat děti, které tak nemohou trávit čas ve škole a získat vzdělání. A právě tuto skutečnost chce Yolk svým dostupným řešením změnit.

Zdroj: designboom, Kickstarter