Foto: Motor1.com

Nový SSC Tuatara přichází s extrémním výkonem 1750 koní

Americký výrobce proměnil svůj koncept Tuatara v produkční vůz, jenž již příští rok nabídne svým majitelům jeden z nejextrémnějších výkonů v historii automobilového průmyslu.

27. srpen 2018 17:46:10

Americký výrobce exkluzivních vozů Shelby Supercars, zkráceně SSC, uvedl po letech čekání do finále vývoj produkční verze své studie Tuatara, která debutovala roku 2011 na Pebble Beach Concours d’Elegance.

Stroj, za jehož původním designem stál bývalý designér Pininfariny Jason Castriota, doznal v produkční verzi značných změn v exteriéru. To nejdůležitější se však skrývá uvnitř. Nový SSC Tuatara je poháněn uprostřed uloženým vidlicovým osmiválcem o objemu 5.9 litru, jenž rozjede lehký hypersport o výkonu neuvěřitelných 1750 koní na rychlost dechberoucích 444 km/h.

Malá automobilka má v plánu rozběhnout malosériovou produkci v roce 2019, přičemž hlavními konkurenty se stanou nejexkluzivnější vozy značek Bugatti, Koenigsegg nebo Hennessey. Předpokládaná cena novinky zatím nebyla zveřejněna, avšak můžeme se domnívat, že půjde jako v případě konkurence do desítek milionů korun.


Zdroj: Topgear.com