Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes vzdává hold slavným "stříbrným šípům" novým futuristickým konceptem

EQ Silver Arrow je koncept vozu s elektrickým pohonem, který však nachází inspiraci v legendárních “stříbrných šípech”, které v minulém století dominovaly automobilovým závodům.

27. srpen 2018 15:15:49

Na prestižní kalifornské přehlídce automobilů s názvem Pebble Beach Concours d’Elegance se stalo již pravidlem, že vedle nejslavnějších vintage klasik z minulého století mohou diváci zhlédnout také zbrusu nové koncepty, které vypadají, jako by přicestovaly časem z budoucnosti. A letošní ročník nebyl žádnou výjimkou. Německá automobilka Mercedes-Benz zde představila svou vizi budoucnosti s názvem EQ Silver Arrow.


Zdroj: Mercedes-Benz

Tento koncept je viditelně inspirován modelem W 125 z roku 1937, který až do loňského roku držel rekord v nejvyšší dosažené rychlosti (432,7 km/h) na veřejné silnici. “Před více než 80 lety slavné stříbrné šípy dokazovaly, že Mercedes-Benz je průkopníkem v rychlosti, a to mimo jiné díky jejich aerodynamickému tvaru. Koncept EQ Silver Arrow z tohoto odkazu čerpá. Jeho hlavními přednostmi jsou zrychlení a radost z jízdy. Ztělesňuje pokrokový luxus a poskytuje vhled do budoucnosti našeho designu,” říká Gorden Wagener, hlavní designér firmy Daimler AG, jíž je Mercedes-Benz součástí.


Zdroj: Mercedes-Benz

Konstrukce vozu je vyrobena z uhlíkových vláken a následně lakována odstínem Alubeam Silver, který je pro závodní vozy Mercedes tolik typický. Design vozu o délce 5,3 metru je čistý a jednolitý. Pod kapotou pak najdeme elektrický motor o výkonu 550 kW a baterii s kapacitou 80 kWh, která umožňuje dojezd více než 400 km na jedno nabití.

Zdroj: Mercedes-Benz, designboom