Zdroj: Bugatti

Bugatti Divo: supervýkonné závodní auto stvořené pro rychlost v zatáčkách

Ačkoli je na něm viditelný rukopis předchozího modelu Chiron, jedná se o zcela nový model, který svého předchůdce v mnoha ohledech předčí.

26. srpen 2018 18:25:33

Slavná francouzská automobilka po dlouhém očekávání a několika zveřejněných ochutnávkách v pátek 24. srpna konečně oficiálně představila svůj nový model Divo, který se zařadí k těm vůbec nejvýkonnějším na světě. Jeho design je viditelně založen na posledním modelu Chiron, přesto se však jedná o zcela nový počin. Ve srovnání se zmíněným Chironem je o 35 kg lehčí a má o 90 kg vyšší přítlak, díky čemuž je mimořádně rychlý v zatáčkách.


Zdroj: Bugatti

“Divo disponuje výrazně vyšším výkonem v oblastech příčného zrychlení, agilnosti a zatáčení. Divo je stvořené pro zatáčky,” zní slova Stephana Winkelmanna, šéfa Bugatti. A tato slova nový model potvrdil na závodním okruhu v italském Nardo, který zajel o 8 sekund rychleji než Chiron. Vyrobeno bude pouze 40 vozů, které jsou však již nyní vyprodané. Kupce neodradila ani cenovka stanovená na 128 milionů Kč (5 milionů eur) za jeden vůz.

Zdroj: Bugatti