Zdroj: Mercedes-Benz

Nové světlomety od Mercedesu promítají zprávy na silnici v HD kvalitě

V každém světlometu se nachází více než milion mikrozrcadel, díky kterým tato technologie slavné německé automobilky zvládne mnohem více než jen osvítit cestu.

23. srpen 2018 12:14:59

Řidiči vozů vybavených světlomety DIGITAL LIGHT mohou na silnici před sebou promítat zprávy, navigační instrukce či výstražné symboly. Světlomety jsou ovládány palubními počítači, které ve spolupráci s kamerami a senzory vozu detekují další vozidla, lidi či objekty na vozovce. Systém pak dle potřeby promítá symboly v HD kvalitě do řidičova zorného pole, díky čemuž nemusí uhýbat zrakem a kontrolovat palubní desku.

“Díky rozlišení více než milion pixelů technologie DIGITAL LIGHT nejenže vytváří ideální světelné podmínky pro každou dopravní situaci, ale rozšiřuje také vizuální podporu našich asistenčních systémů řízení,” uvádí Ola Källenius, který je zodpovědný za výzkum a vývoj automobilů Mercedes-Benz. V současné době jsou tyto světlomety k dostání pouze v omezeném množství pro modely Mercedes-Maybach třídy S. Na rozšíření do dostupnějších modelů si nejspíš ještě nějakou chvíli počkáme.

Zdroj: Digital Trends