Zdroj: Worldwide Auctioneers

Napůl sporťák, napůl člun: Američan sestrojil obojživelníka, který je nyní na prodej

Snili jste někdy o tom, že byste vlastnili závodní auto, či dokonce člun? S vozidlem Dobbertin HydroCar můžete mít obojí.

22. srpen 2018 20:59:35

Tento obojživelný dopravní prostředek vlastnoručně vyrobil Američan Rick Dobbertin, který ho veřejnosti poprvé představil již v roce 2004, a testování pak dokončil v roce 2010. Jeho dílo, které ho dle jeho slov stálo 10 let času a více než milion dolarů (22 milionů Kč), bude nyní vydraženo v tzv. aukci s nerezervovanou cenou, kterou pořádá firma Worldwide Auctioneers.


Zdroj: Worldwide Auctioneers

Dobbertin HydroCar se díky svému inovativnímu navržení dokáže během několika sekund změnit z pozemního vozidla na plavidlo. Je vybaven motorem o síle 762 koní, který ve vodním módu pohání šestičepelovou vrtuli z nerezové oceli a při jízdě po souši přední nápravu. Tu poté doplňují ještě brzdy a zavěšení náprav rovněž z nerezové oceli.

Vzhledem ke zmíněnému roku výroby nejspíš nelze očekávat, že půjde o technologicky nejvyspělejší vozidlo, avšak na atraktivitě mu přidává skutečnost, že se jedná o jediný prototyp na světě, který je navíc plně funkční a může sloužit jako inspirace současným i budoucím designérům.

Zdroj: designboom