Spojení dvou hvězd americké nezávislé hudby přijíždí jako velká červená mašina

Údajně jeden z nejlepších ne-li úplně nejlepší baseballový tým všech dob. Ale nebojte se – tohle není článek o klubu ze Cincinnati, ale o novém hudebním projektu dvou významných person alternativní scény.

Justin Vernon a Aaron Dessner – oba už pořádně zkušení a známí hudebníci, aby jejich jména byla známkou kvality a příslib. Justin Vernon, který je světu znám pod pseudonymem Bon Iver má na hřbetě tři desky, které zaujali jak novinářskou obec, tak tu posluchačskou. Stala se z něj superstar nezávislé hudby a stihl spolupracovat například s Kanye Westem nebo Jamesem Blakem. Plus dvě sošky Grammy. Aaron Dessner, který s bratrem Brycem hraje v americké kapele The National a to také není úplně lokální garážovka, ale v současnosti jedna z nejpopulárnějších kapel žánru (venku aktuálně sedmá deska Sleep Well Beast z loňského roku, která také vyhrála Grammy).

Spolu tyhle dva tvoří Big Red Machine, kteří dali dohromady pár skladeb a prostřednictvím digitální platformy PEOPLE je pustili do světa (PEOPLE je digitální label kolektivu méně či více známých muzikantů, kteří spolu chystají různé kolaborace více tady). Zatím vypuštěné skladby jsou přesně takové, jak by se dalo čekat. Intimní a křehké písně zaobalené v kytarových melodiích evokující blížící se podzim. Skladby, co dvojice zatím vypustila si můžete poslechnout na streamovacích sítích Spotify či Deezer. Deska by měla vyjít na podzim, který tolik evokuje.