Zdroj: Aston Martin

Aston Martin oživí kultovní bondovskou DB5 včetně špiónských udělátek v limitované edici

Britská automobilka Aston Martin oznámila, že hodlá vyrobit speciální limitovanou edici kultovního modelu DB5, ve kterém se James Bond poprvé vozil již ve filmu Goldfinger z roku 1964.

20. srpen 2018 13:57:51

V rámci této edice bude vyrobeno pouze 25 kusů, přičemž cena jednoho vozu je stanovena na necelých 80 milionů Kč. Případní zákazníci, sběratelé či milovníci Jamese Bonda se však rozhodně mají na co těšit. Kromě původního stříbrného provedení totiž limitovaná DB5 nabídné také technologická udělátka, kterými je agent 007 tolik proslulý. Na těchto “špiónských” prvcích, mezi které budou patřit například měnící se poznávací značky, pracuje mimo jiné Chris Corbould, držitel Oscara, který měl na starosti speciální efekty většiny bondovek.


Zdroj: Aston Martin

“Vlastnit stříbrnou DB5 se všemi udělátky a vyrobenou dle nejvyšších standardů ve stejné továrně, kde byly vyráběny původní bondovské vozy? To je zajisté největší sběratelský sen,” říká ředitel Aston Martin Andy Palmer. Toto pop-kulturní partnerství započalo již zmíněným filmem Goldfinger v roce 1964 a pokračovalo až do posledního snímku Spectre z roku 2015. Při příležitosti této speciální limitované edice bude vyroben ještě jeden vůz navíc, který bude vydražen pro charitativní účely.

Zdroj: designboom