zdroj: Netflix

Oscarový režisér Gravity se vrací s černobílou dramou Roma pro Netflix

Renomovaný režisér Alfonso Cuarón o sobě dává vědět po více jak čtyřech letech od Gravitace (2013), prvním trailerem na snímek Roma. A to přímo epicky.

18. srpen 2018 01:28:19

Mexický režisér Alfonso Cuarón, který na sebe výrazně upozornil snímkem Mexická jízda (2001), následně převzal otěže (a naprosto převálcoval) po Chrisi Columbovi třetím Harry Potterem a vezněm z Azkabanu (2004) v roce 2006 natočil jedno z nejzásadnějších a stále aktuálnějších sci-fi Potomci lidí, které je dodnes filmařsky analyzováno a velebeno ( a to samozřejmě oprávněně ), si v roce 2013 vysloužil Oscara za nejlepší režii u ( „lehce” přeceňovaného ) filmu Gravitace. Nyní přichází Alfonso s rodinným dramatem Roma, odehrávajícím se v Mexico City v ranných 70 letech.

Trailer k filmu Roma je přímo nebesky úžasný, poetický i strhující a dává nám ochutnat Cuarónových předností. Nejen dechberoucí kamera ( o dlouhé záběry bez střihu nebude doufám opět nouze – tentokrát v černobílém kabátu ), ale dost možná máme před sebou mistrovské a esenciální dílo Cuarónovi kariéry. Dozvíme se již 5. října (októbra) ve vybraných kinech a na Netflixu.