Foto: Archdaily.com

Veřejná lázeň v Dánsku vrací život bývalé průmyslové lokalitě

Dánské město Aarhus se v rámci plánování nové městské části O4 dočkalo výstavby lázně, která nabízí bohaté využití veřejnosti.

14. srpen 2018 20:24:14

Ve spolupráci s odborníky na životní prostředí vyrostla v rámci přístavu Dánského města Aarhus nová veřejná lázeň poskytující obyvatelům města po celý rok možnost vodních radovánek nebo návštěvy sauny.

Za využití nutného minima materiálů především přírodního původu vznikl komplex několika bazénů od dětského brouzdaliště, přes dlouhý plavecký bazén až po prostor pro hloubkové potápění. Struktura sloužící ke koupání citlivě navazuje na pobřeží a slouží i jako pěší trasa podél přístavu.

Tato jednoduchá prostorová úprava dává nový život přístavnímu prostranství, jenž bylo po dlouhá léta ryze průmyslovým místem. Plavecké zařízení vzniklo v rámci obnovy celé městské části, která by měla být postupně přetvořena v živé a aktivní místo s novým označením O4. To poskytne obyvatelům a návštěvníkům města bohaté společenské a kulturní vyžití.

Ateliér Bjarke Ingels Group, jenž má projekt na svědomí, doufá, že nový veřejný prostor naváže na úspěch obdobného architektonického díla z roku 2002, jímž se staly populární městské lázně v dánském hlavním městě Kodani.


Zdroj: Archdaily.com