Zdroj: Masterkey 4.0/ Kickstarter

Potřebujete nutně klávesnici? Inovativní zařízení vám ji kdykoli promítne na stůl

Ačkoli jsou displeje dnešních mobilních zařízení již značně pokročilé a v mnoha případech dokáží plně zastoupit osobní počítač, u některých činností plnohodnotnou klávesnici zkrátka nahradit nelze.

14. srpen 2018 10:36:44

A právě zde vstupuje do hry Adi Zabkar se svým inovativním zařízením, kterému dal název Masterkey 4.0. Jedná se o bezdrátový projektor, který nejprve propojíte se svým smartfonem, a následně vám promítne funkční virtuální klávesnici na stůl a displej na zeď. Zde však výčet jeho funkcí zdaleka nekončí. Tvůrci zařízení uvádí, že projektor dokáže promítnout obraz o úhlopříčce až 305 cm, který má zároveň dostatečně vysoké rozlišení na to, abyste ho mohli využít k sledování filmů.


Zdroj: Masterkey 4.0/ Kickstarter

Masterkey bude údajně k dostání ve dvou verzích. První, “domácí” verze bude nabízet primárně základní funkci laptopu či přenosného kina. Druhá, “firemní” verze je však ještě zajímavější. Kromě základních funkcí totiž obsahuje také pohybový senzor a technologii rozpoznávání obličejů a gest. “Představte si následující situaci: Máte prezentaci až před šesti lidmi. Masterkey bude sledovat jejich obličeje a software vám následně řekne, koho vaše prezentace zaujala, v jakém konkrétním bodě, a koho naopak nikoli,” uvádí v rozhovoru pro Digital Trends Zabkar.

V současné době stále běží kickstarterová kampaň na podporu vývoje zažízení, nicméně zahájení dodávek je naplánováno na únor 2019 a cena bude začínat na 155 dolarech (3 500 Kč).

Zdroj: Digital Trends