Zdroj: Zanco

Nejmenší telefon na světě váží pouhých 13 gramů. Jak si vedl v zátěžových testech?

Chytré telefony jsou v rámci světového trendu čím dál tenčí, ale zároveň mají čím dál větší obrazovku. Pak je tady ale Zanco tiny t1, který se vydává zcela opačným směrem.

13. srpen 2018 12:50:49

Přestože vypadá spíše jako přívěšek na klíče, je Zanco tiny t1 plně funkční telefon, který může sloužit jako ideální rezerva pro případ poruchy či ztráty vašeho primárního smartfonu. Díky rozměrům 21 × 46,7 mm a hmotnosti 13 g je menší než váš palec a lehčí než mince. Je kompatibilní s nano SIM kartami, komunikuje přes 2G síť a disponuje reproduktorem, mikrofonem i plně funkční klávesnicí. Díky tomu z něj můžete bez problému volat a psát zprávy.

Uvnitř tohoto trpaslíka se toho však skrývá ještě více. Je vybaven 32MB pamětí RAM, OLED displejem s úhlopříčkou 12,5 mm a micro USB portem pro nabíjení baterie, která vydrží v provozu až tři dny, nebo 180 minut hovoru. YouTuber JerryRigEverything, který provádí recenze různých technologickýh zařízení, se rozhodl podrobit tento telefon dosud možná nejtvrdší zkoušce. Jak si Zanco tiny t1 vedl? Na to se můžete podívat sami:

Zdroj: designboom