zdroj: RLJE Films

Nicolas Cage je zfetovaný, opilý a nasraný v novém festivalovém trháku Mandy

V novém snímku Mandy nás čeká zfetovaný, opilý a nasraný Nicolas Cage drtící okultistický motorkářský gang naprosto přehajpovanou sekerou.

10. srpen 2018 10:39:47

Režisérem snímku Mandy je Panos Cosmatos. Málokomu tohle jméno Italského rodáka něco řekne, ale kdo viděl jeho Beyond The Black Rainbow musí uznat (ať už se mu film líbil nebo ne ) že tenhle chlápek si jede “trashovej” vizuál na takové úrovni, že by snad i z filtrů vysátých z instagramu natočil umělecké dílo. Atmosféra, dusno, vybroušený vizuál od podlahy a feeling jako na LSD, jsou zdá se Cosmatosovi milenky a málokdo se může pochlubit s tak osobitým debutem. Nejinak tomu má být dle zahraničních kritiků i u druhého Cosmatosova počinu Mandy. Jen s tím rozdílem, že tentokrát nejsou ohlasy recenzí tak rozladěné, jako při BTBR. Naopak. Na Rotten Tomatoes má průměr recenzí film 97%.

Mluví se hodně i výborném přehrávání Nicolase Cagea, které je zde na místě jak nikdy předtím a nejedna scéna s ním je ve filmu údajně už teď kultovní. Je zde samozřejmě opět do nebes vynášen „laciný”, ale přímo dechberoucně skvěle podaný a po celou dobu koncepčně uchopený vizuál a atmosféra, kterou ještě umocňuje poslední soundtrack zesnulého boha Jóhanna Jóhannssona. Dlouhá první půle slibuje (první publikum zároveň po festivalech rozděluje na dva tábory) pomalou romanticko-zfetovanou „LSD” pohodu „o ničem”, aby se v polovině film zvrhl v naprosto béčkovou revenge řezničinu, která je dle spousty reakcí nesmírně brutální a zároveň zvrhle zábavná.

Čeká nás zfetovaný, opilý a nasraný Cage drtící okultistický motorkářský gang naprosto přehajpovanou sekerou, souboj s motorovýma pilama, do toho zamíchejte animované vsuvky na tripu, tygra, fetování koksu z podlahy plných střepů, horror z jiné dimenze prošpikovaný nečekaným humorem a doufejme, že tahle béčková záležitost bude alespoň z poloviny tak dobrá,jak se šušká a minimálně stejně úžasná, jako naprosto bombastickej trailer.