Foto: Thedrive.com

Vzácný Italdesign ZeroUno je na prodej

Vůz, jejž slavná karosárna představila na autosalonu v Ženevě roku 2017, vznikl v pouhých pěti exemplářích, přičemž první vyrobený kus je nyní na prodej.

9. srpen 2018 13:53:08

Stroj využívá techniku shodnou s Lamborghini Huracán nebo druhou generací Audi R8. Má tedy uprostřed uložený vidlicový desetiválec o objemu 5.2 litru, který pohání všechna 4 kola raritního sportovního kupé.

Italdesign ZeroUno debutoval roku 2017 v Ženevě, kde se stal prvním produkčním vozem legendární karosárny po převzetí firmy německým koncernem Volkswagen, který tomuto stroji zapůjčil techniku a řadu komponentů.

Vůz disponující výkonem 610 koní byl zhotoven pouze v pěti exemplářích, které byly následně rozprodány soukromým zájemcům za sumu dosahující téměř 40 milionů korun, přičemž první vyrobený kus je nyní k mání u belgického prodejce Iconiccars. Italdesign ZeroUno je zde nabízen za nespecifikovanou sumu. Původní majitel však s tímto sběratelským unikátem najel pouhých 500 kilometrů.

Italská karosárna uvedla pod novým majitelem v letošním roce model ZeroUno také ve verzi roadster, který bude stejně jako původní varianta s pevnou střechou zhotoven v přísně limitované sérii pouhých pěti kusů. Odkaz na inzerát pro případné zájemce o koupi naleznete zde.

Zdroj: Classicdrover.com