Foto: Hypebeast.com

Moderní obytný dům v Hollywood Hills citlivě splývá s okolím

Architektonické studio Tighe Architecture uvedlo obytný dům, jenž je citlivě zakomponovaný do komplikovaného prostředí Hollywood Hills.

8. srpen 2018 16:26:23

Tighe Architecture se sídlem v Los Angeles se při návrhu nového domu pro území Hollywood Hills museli popasovat s členitým terénem a ekologickou strategií návrhu objektu.

Výsledkem je luxusní stavba moderního vzhledu, jenž je z geografických důvodů klínovitého tvaru. Dům využívá fotovoltaickou energii a řadu materiálů z obnovitelných zdrojů.

Konstrukce budovy je vyhotovena z betonu, přičemž přízemní část lemuje dřevěný obklad. První poschodí má bohatě prosklené stěny s výrazným výhledem do krajiny a nejvyšší futuristicky vyhlížející úroveň kombinuje beton s omítkou.

Celá stavba je dynamicky tvarována dle proudění větru se smyslem pro funkčnost a ekologii v daném území. Při návrhu tedy bylo dbáno na dostatek stínu i hospodárnost s teplem.

Interiér pak nabízí četné obytné, ale i funkční a společenské prostory, které působí vzdušným moderním dojmem. Budově nechybí ani bazén nebo nahrávací studio pod úrovní terénu, z jehož oken je vidět právě pod hladinu bazénu.

Celkově stavba působí silně harmonickým dojmem s prvky futurismu, jenž nenarušuje krajinný ráz, ale zároveň poskytuje komfortní bydlení na nejvyšší úrovni.


Zdroj: Hypebeast.com