Zdroj: YouTube / Great Big Story

Japonský konstruktér si splnil dětský sen a vytvořil největšího plně funkčního robota na světě

Masaaki Nagumo, kterého v dětství vyznamně ovlivnily anime seriály, se rozhodl přetavit svého oblíbeného robota z televizní obrazovky do reality. Trvalo mu to šest let, ale uspěl.

8. srpen 2018 12:22:12

Japonskáa firma Sakakibara se specializuje především na výrobu zemědělských strojů, ale kromě toho vyrábí také roboty v životní velikosti, které mohou lidé ovládat zevnitř. A storytellingový kanál Great Big Story ve svém novém videu vyzdvihuje jednoho z nejlepších konstruktérů této firmy, Masaakiho Naguma, který sestrojil největšího plně funkčního robota na světě. Robotický kolos, na kterém pracoval od roku 2011 až do loňska, je vysoký 8,5 metru a váží téměř 5 tun.


Zdroj: Kim Kyung-Hoon/Reuters

Inspiraci dle svých slov čerpal především v kultovním anime seriálu Mobile Suit Gundam, který má rád již od dětství. “Vždy mě přitahovaly věci, které vám umožňují pohybovat se, aniž byste museli použít svou vlastní sílu. Stroje tedy vytvářím právě kvůli jejich schopnosti samostatně se pohybovat," říká ve videu. Na otázku, zda si výrobu svého vysněného robota užil, pak ale odpověděl překvapivě: “Ne. Velmi snadno se můžete spálit. Je to těžká a špinavá práce. Není co si na tom užívat.”

Jeho výtvor již nyní můžete posoudit sami:

Zdroj: HypeBeast