Zdroj: Space Needle

Věž Space Needle v Seattlu má pozorovatelnu s první otočnou prosklenou podlahou na světě

Pokud máte strach z výšek, ikonická Space Needle v Seattlu zřejmě nebude Vaší oblíbenou destinací. Obzvláště, když se zde nyní můžete procházet po průhledné podlaze ve výšce zhruba 150 metrů, která se ještě ke všemu otáčí.

7. srpen 2018 11:36:03

V rámci revitalizace věže v hodnotě více než 2 miliardy Kč byla nedávno otevřena zcela nová pozorovatelna, která dle slov provozovatelů disponuje jedinou otočnou prosklenou podlahou na světě. Pozorovatelna s názvem The Loupe umožňuje návštěvníkům vystoupat do výšky 152 metrů nad zemí a pozorovat ulice města přímo pod nimi, ale také rozsáhlé panoramatické scenérie ve všech směrech. Návštěvníci se údajně nemají čeho bát, protože nová skleněná podlaha “je zkonstruována jako železobeton”.

Podlahu o celkové hmotnosti 37 tun otáčí 48 válců poháněných 12 motory, které ji mohou otáčet dokonce v různých rychlostech. Při nejvyšší rychlosti se podlaha otočí dokola za 20 minut, při nejnižší pak za 90. Věž Space Needle o celkové výšce 184 metrů byla postavena v roce 1962 a ročně ji navštíví více než milion lidí z celého světa. Je otevřena od 9 do 21 hodin tamního času a vstupné se pohybuje okolo 27 dolarů (600 Kč).

Zdroj: Digital Trends