Rakouský hypersport Milan Red má ambice konkurovat Bugatti

U našich jižních sousedů se zrodilo hypersportovní kupé o výkonu 1325 koní, jenž vznikne v limitované edici pouhých 99 kusů.

2. srpen 2018 12:47:23

Jako odpověď na extrémně výkonné vozy typu Koenigsegg Regera, Bugatti Chiron či Lykan Hypersport byl nedaleko od našich hranic uveden automobil Milan Red, který se již nyní řadí mezi hrstku nejvýkonnějších silničních aut historie.

O pohon exotického automobilu dosud neznámého výrobce se stará 4x přeplňovaný osmiválec o objemu 6,2 litru. Ten posílá skrze sedmistupňový dvouspojkový automat na zadní kola výkon 1325 koní při točivém momentu 1400 Nm. Za konstrukcí pohonné jednotky stojí rakouská technologická společnost AVL, mezi jejíž reference patří např. úzká spolupráce s týmem Ferrari ve formuli 1.

Firma Milan Automotive uvádí, že hmotnost modelu Red činí 1300 kg. Zrychlení z 0-100 km/h pak vozu zabere méně než dvě a půl sekundy. Maximální rychlost by měla stejně jako u konkurenčních vozů Bugatti či Koenigsegg atakovat cifru 400 km/h.

Milan Red je kromě extrémního výkonu jedinečný také konstrukčně. Jedná se o první vůz světa, jehož karoserii i konstrukci tvoří pouze karbon, což značně prodražuje výrobu, ale zároveň snižuje hmotnost.

Vůz bude nabízen v přepočtu za asi 50 milionů českých korun, přičemž vznikne v limitované sérii 99 exemplářů. Pokud výrobce zvládne ufinancovat výrobu, stane se Milan Red jedním z nejvzácnějších vozů světa.

Zdroj: Autocar.co.uk