Zdroj: Turing Space Industries

HubblePhone: Chytré zařízení, které má ambice změnit svět mobilních telefonů

Hong-kongský výrobce mobilních telefonů představil nový smartfon, se kterým má velmi vysoké ambice, a to vyvolat na trhu revoluci.

1. srpen 2018 19:37:20

Možná si pamatujete, že firma Turing Robotic Industries v roce 2016 slibovala vytvoření chytrého telefonu s šifrovací technologií E2EE (end-to-end encryption) a odolným tělem z kovového skla. Výrobu těchto zařízení však musela letos ukončit poté, co vyhlásila bankrot. Nyní je však zpět s novým jménem, Turing Space Industries, a novým modelem, se kterým má ty nejvyšší cíle.

Futuristické mobilní zařízení s názvem HubblePhone pojmenované po slavném teleskopu firma popisuje jako “revoluční víceobrazovkový smartfon schopný 5G komunikace”. Obsahuje dva samostatné AMOLED displeje, které lze nezávisle otáčet do různých úhlů, což umožní široké možnosti kamerových a zobrazovacích režimů. Primární fotoaparát s 60 megapixely a 15násobným optickým zoomem doplňují ještě další tři 12megapixelové duální kamerové systémy.

To je však pouze začátek. HubblePhone dále nabídne třeba aplikaci pro odesílání zpráv v rozšířené realitě, která uživatelům umožní posílat 3D animace, jenž se promítnou na nejbližší předměty v okolí příjemce. Oficiální celosvětové uvedení na trh je naplánováno na rok 2020, přičemž jeho cena je stanovena přibližně na 60 000 Kč (2 749 dolarů). Zda se tohoto ambiciózního cíle firmě podaří dosáhnout, ukáže až čas.

Zdroj: designboom