Foto: Arch2o.com

Vertikální les. Budoucnost bydlení mileniálů?

Francouzská vizionářská firma Vincent Callebaut Architectures představila koncept vertikálního lesa, jenž by mohl radikálně změnit městské bydlení blízké budoucnosti.

2. srpen 2018 11:04:35

Francouzský projekt propojení moderního bydlení a přírody představuje koncept vertikálního lesa, jenž by se v blízké budoucnosti mohl stát běžným způsobem bydlení.

Autoři ze studia Vincent Callebaut Architectures měli velkou práci především s integrací velkého množství zeleně do budovy, neboť se jedná o živé organismy se specifickými půdními či světelnými nároky. Citlivá bioarchitektura, se kterou má tvůrčí tým již rozsáhlejší zkušenosti, však pomohla problémy spjaté s rostlinstvem překonat.

Výsledkem práce je budova doslova obsazená stromy a nejrůznější flórou, a to i v interiéru. Rostliny zde mají kladný vliv na teplotu během letních dní, kvalitu vzduchu i lidskou psychiku.


Foto: Arch2o.com

Stavba s velkým množstvím zakomponovaných rezidencí má svým obyvatelům poskytovat pomocí velkých otevřených prostor pestrý společenský život. Navíc nabízí malé prostory pro začínající podnikatele nebo koncertní halu. Střecha budovy pak disponuje otevřenou restaurací, jenž budí dojem umístění uprostřed lesa a zároveň nabízí impozantní výhled.

Tato nová forma bydlení by se dle autorů mohla dostat do městské zástavby po roce 2030. Cílovou skupinou pak budou zejména dnešní teenageři, tedy generace narozená okolo roku 2000. Vertikální les by jim měl nabízet kvalitní společenské bydlení, jenž klade velký důraz na životní prostředí.

Zdroj: Arch2o.com