Foto: Foraeva.com

Foræva: futuristické šaty budoucnosti z krystalů Swarovski

Na základě pokročilého 3D modelování a algoritmických výpočtů vznikly futuristicky vyhlížející high-tech šaty Foræva, které propojují módní průmysl s digitálním světem.

31. červenec 2018 09:50:34

Rumunská módní návrhářka Lana Dumitru a architekt Vlad Tenu spojili své síly a představily světu šaty, jejichž pojetí nemá obdoby.

Složitý tvar oděvu nazvaného Foræva vznikal dlouhých 6 měsíců za využití pokročilých digitálních technologií. Projekt, na jehož vzniku se podílel 15 členný tým vývojářů, si žádal komplikované 3D simulace a konstrukční výpočty pro dosažení požadovaného tvaru, jenž bude zároveň příjemný a pohodlný pro běžné nošení.

Vzhled výsledného produktu je barevně inspirován vzory tradičních rumunských koberců, přičemž samotné barvy tvoří krystaly od světoznámé šperkařské firmy Swarovski, která se na projektu značnou měrou podílela.


Foto: Dailydesignnews.com

Reprodukce barevných vzorů si žádala využití více než 25.000 krystalů, které na oděvu působí jako pixely nebo zvětšené atomy. Tvar šatů, jejichž linie též odkazuje na tradiční koberce, má působit futuristickým dojmem.

Cílem autorů bylo uvést nejvzhlednější oděv z daleké budoucnosti do současného světa. Zda se jejich záměr vydařil již můžete posoudit sami.

Zdroj: Dailydesignews.com