Foto: Arch2o.com

Pařížský klub Terminal 7 osvětluje unikátní světelná mříž

Taneční parket pařížského klubu Terminal 7 je nasvětlen dekorativní rhizomatickou mříží, jenž interaktivně reaguje na hudbu. Kreativní řešení interiéru tak dodává místu nezaměnitelnou atmosféru.

30. červenec 2018 12:26:47

Hudební klub Terminal 7 ležící ve francouzské metropoli se může díky vývojářům z Estudio Guto Requena pyšnit nezaměnitelným interiérem. Nad celým tanečním parketem se totiž nachází světélkující skulptura vzniklá na základě počítačového modelování.

Osvětlení prostoru je inspirováno růstem pěti stromů, jejichž koruny se potkávají nad hlavami návštěvníků. Celek pak představuje mřížku složenou z výkonných LED svítilen upevněných na kovové konstrukci, která znázorňuje růst větví dřevin.


Foto: Arch2o.com

Tento netradiční způsob osvětlení působí velmi osobitým dojmem, neboť flexibilně reaguje na hudbu. Dílo tedy přímo konfrontuje tančící páry a svými barvami pracuje s jejich emocemi. Iluzí rostoucích stromů navíc poskytuje psychologický pocit bezpečí.

Toto dílo je dalším fascinujícím příkladem využití digitálního umění ve veřejném prostoru. V kombinaci nezvyklého interiéru s výhledem na noční Paříž z prosklené stěny se tak Terminal 7 stává efektním místem, jenž by v rámci návštěvy Paříže neměl žádný milovník taneční hudby minout.

Video interiéru

Dalším příkladem digitálního umění je např. výstava Planets TOKYO, o které jsme informovali ZDE.

Zdroj: Arch2o.com