foto: indiegogo

Na letošním ročníku Burning Man bude k dispozici chill-out zóna pod obrovskou NASA vesmírnou dekou

Burning Man Festival v nevadské poušti čeká skvělý upgrade.

29. červenec 2018 19:00:25

Letošní ročník populárního festivalu Burning Man, který proběhne na konci srpna v nevadské poušti čeká tento rok velký upgrade, jenž dozajista ocení každý návštěvník. Největším problémem jednoho z nejpopulárnějších festivalů světa je nesnesitelné vedro nevadské pouště, které umí být pro lidský organismus opravdu nemilosrdné.

V poušti se před sluncem neschováte, není kam. Není tu nic, co by vytvářelo přirozený stín, musíte tedy spoléhat na vlastní zdroje v podobě malých stanových přístřešků, či slunečníků. Letošní ročník ovšem čeká novinka, kterou je obrovská instalace o rozloze 10 000 čtverečních metrů. Jedná se o tzv. NASA SPACE BLANKET, za jehož návrhem stojí ruský architekt Sasha Shtanuk.

Obrovská instalace bude složena z 3 350 ultralehkých polyesterových dílů, které budou po svém složení neustále měnit svůj tvar a tvořit jakési vlny po svém povrchu. Pro návštěvníky festivalu poslouží zejména jako chill-out zóna, ve které se budou moci skrýt před nesnesitelným horkem. Stříbrný povrch instalace totiž dokáže odrazit až 97% sluncem vyzařovaného tepla. Na to, aby byl tento projekt uskutečněn, musí být nejprve v Indiegogo vybráno $17,500 USD, které poslouží na materiály a jejich dopravu.

zdroj: Indiegogo