Zdroj: Specialty Vehicle Engineering

Nový Chevrolet Corvette Grand Sport 2019 je k dostání v monstrózním provedení s 1000 koňskými silami

Model Corvette je již od svého prvního uvedení na trh na začátku 50. let považován za velmi výkonný stroj, který se s postupem času stal rovněž ikonou celé značky Chevrolet.

26. červenec 2018 11:15:00

Americká firma Specialty Vehicle Engineering nyní pro všechny fanoušky tohoto a dalších výkonných vozů připravila pořádnou bombu. Z modelu Corvette Grand Sport 2019, který za běžných okolností disponuje výkonem 460 koní, udělala doslova monstrum, které má koňských sil celou tisícovku. Aby se vůz s označením Yenko/SC Stage II mohl s takovým výkonem vůbec mohl vypořádat, musel být jeho 6,2litrový osmiválec povýšen na 6,8litrový. Ten je doplněn robustním kompresorem a novým palivovým systémem.


Foto: Specialty Vehicle Engineering

Jeho jedinečnost se však neskrývá pouze pod kapotou. V interiéru najdete zakázkové koberečky, výplně dveří a prahy doprovázené také speciálním dálkovým ovladačem pro centrální zamykání. A že se jedná o vskutku jedinečný model dokazuje také skutečnost, že ho bude vyrobeno pouze 25 kusů. Za verzi se 7stupňovou manuální převodovkou zaplatíte zhruba 1,5 milionu Kč, za automat si pak ještě 200 000 korun připlatíte.


Foto: Specialty Vehicle Engineering

Zdroj: HypeBeast