Zdroj: Micro Mobility

Malý elektrický vůz, který nabijete v každé zásuvce, prošel testy a míří do evropských ulic

Microlino bere inspiraci v legendární Isettě a klade si za cíl změnit osobní dopravu ve městech. Řidičům na oplátku nabízí styl, ale zároveň velké pohodlí.

23. červenec 2018 11:39:35

Malé elektrické vozidlo s názvem Microlino, které je určeno především pro dopravu ve městě, bylo poprvé představeno v roce 2016 na Autosalonu Ženeva. Nyní má však za sebou již všechny potřebné testy, a může tak zcela legálně jezdit po evropských silnicích. Sériová výroba začne v prosinci tohoto roku ve Švýcarsku, v roce 2019 pak Microlino vstoupí také na německý trh. Design 2,4 metru dlouhého vozidla se dvěma místy je inspirován kultovním vozem BMW Isetta z roku 1956.

Cílem tohoto elektrického konceptu je změnit způsob osobní dopravy ve městech. Maximální možná rychlost, kterou dokáže vyvinout, činí 90 km/h a z 0 na 50 km/h se dostane za 5 sekund. Jeho dojezd pak může být 126, nebo 202 km v závislosti na instalované baterii (8/14,4 kWh). Dost možná největší předností Microlina je však nabíjení, které lze provést v jakékoli běžné domácí zásuvce. Nekonvenční design předních dveří zase zajišťuje pohodlí při vysedání, kdy mohou řidič i spolujezdec po zaparkování vystoupit přímo vpřed na chodník.

Zdroj: designboom