Zdroj: Alphabet

Nepokrytým oblastem Keni budou poskytovat internet stratosférické balóny

Internet je dnes již tak důležitou součástí moderního života, že ho OSN v roce 2016 prohlásila za lidské právo. Miliony lidí po celém světě však přístup k internetu stále nemají.

20. červenec 2018 09:21:22

Google v roce 2013 představil tzv. Project Loon, v rámci kterého plánoval vynést do stratosféry skupinu speciálních balónů, které by poskytovaly internetové pokrytí lidem na Zemi. A tato technologie skutečně funguje! Jen minulý rok díky ní získalo přístup k internetu 250 000 Portoričanů zasažených ničivým hurikánem Maria. Projekt původně vznikl pod záštitou Googlu, avšak později se vyvinul ve vlastní společnost s názvem Loon. A novým cílem firmy je nyní poskytnout tuto službu obyvatelům Keni.


Zdroj: The Verge / Google X

Více než polovina světové populace dodnes nemá přístup k internetu, v Keni je to pak třetina obyvatelstva. Firma Loon ve čtvrtek oznámila partnerství s poskytovatelem telekomunikačních služeb Telkom Kenya. V rámci této spolupráce začnou balóny od příštího roku pokrývat oblasti keňského venkova a předměstských částí 4G internetem. Jedná se o první případ komerčního partnerství Loonu s africkým státem. “Mísí Loonu je připojit všechny lidi vynalézáním a integrováním odvážných technologií,” řekl v rozhovoru pro Reuters ředitel firmy Alastair Westgarth.

Jak celá technologie funguje, můžete zhlédnout v následujícím videu:

Zdroj: Futurism