Zdroj: AKKA Technologies

Nasednete do vlaku, vystoupíte z letadla: francouzská firma představila koncept "létajícího vlaku"

Na nádraží ve blízkosti svého bydliště nastoupíte do vlaku, který vás dopraví přímo na letiště, kde mu budou pouze přidána křídla, a vy můžete pohodlně letět bez přesedání a zdlouhavých letištních procesů.

19. červenec 2018 14:03:39

Firma AKKA technologies představila koncept nového dopravního prostředku s názvem Link & Fly, který lze popsat jako létající vlak. Jedná se o modulární letoun, kterému však lze odejmout křídla, čímž se promění v docela běžný vlak. Cestující do něj budou moci nastoupit na místních stanicích ve svém okolí, odkud se dostanou až na letiště, kde se k danému “vlaku” pouze připevní křídla, a bude připraven k odletu. Hlavním cílem tvůrců nábrhu je urychlit proces nástupu do letadla a zlepšit dostupnost letišť.

Uvnitř letounu se nachází 162 míst pro cestující, zároveň ho však lze využít také pro přepravu nákladu o maximální hmotnosti 21 tun. Motory se nachází na velkém delta křídle o šířce zhruba 49 metrů. Jedná se o velmi ambiciózní projekt, který vyžaduje zásadní změnu celého leteckého průmyslu. Generální ředitel AKKA technologies Maurice Ricci však v rozhovoru pro Bloomberg uvedl, že jeho firma již vede jednání s Boeingem, což je největší výrobce letecké techniky na světě.

“Letadla musí být efektivnější, méně znečišťující a méně hlučná. Naší rolí je nasměrovat naše zákazníky k technologiím budoucnosti,” řekl Ricci. Jak si firma celý proces představuje, můžete zhlédnout zde:

Zdroj: designboom