Zdroj: Ballast VR / MIT Technology Review

V Německu najdete první tobogán s virtuální realitou, který posouvá vodní radovánky na novou úroveň

Slovní spojení virtuální realita a vodní tobogán byste nejspíš nepoužili v jedné větě. To se však dost možná změní. Pokud vám již běžné skluzavky nestačí, můžete si jízdu nyní okořenit virtuálním zážitkem.

19. červenec 2018 12:23:44

Za tobogánem s názvem VRSlide, který najdete v německém akvaparku Galaxy Erding, stojí firma Ballast VR, která dle slov jejího ředitele Stephena Greenwooda původně začala vyvíjet headset pro virtuální realitu, který lze používat pod vodou. “Minulé léto nás oslovil německý výrobce tobogánů Wiegand-Maelzer s dotazem, zda bychom dokázali vytvořit systém, který by fungoval na tobogánech,” říká Greenwood v rozhovoru pro Digital Trends.


Akvapark Galaxy Erding, zdroj: Wiegand-Maelzer

Největší výzvou dle jeho slov bylo, že na rozdíl například od horských drah se každý člověk v tobogánu pohybuje jedinečnou rychlostí. Aby firma tedy dosáhla dokonalé synchronizace, musela vyvinout sledovací systém, který dokáže přesně určit, kde se daný člověk nachází a zobrazit virtuální obsah v různých rychlostech. V současné době je tento akvapark 30 minut od Mnichova jediným místem na světě, kde tento zážitekmůžete okusit, nicméně Greenwood uvádí, že chtějí se svou technologií expandovat také do zahraničí.

Nyní se již můžete podívat, jak taková jízda vypadá:

Zdroj: Digital Trends, The Verge