Foto: Topgear.com

Noble M500. Britský výrobce uvedl svůj nejlevnější model

Britský výrobce exkluzivních sportovních vozů Noble překvapil veřejnost na festivalu v Goodwoodu, kde prezentoval nový model M500.

18. červenec 2018 11:11:31

Precizní ruční produkce, omezené výrobní série a velmi vysoké pořizovací částky. To jsou vozy malé britské automobilky Noble. Ta na letošním festivalu rychlosti v Goodwoodu nečekaně představila veřejnosti svůj nový model M500, jenž se dostane do výroby v roce 2019.

Novinka bude cenově i výkonnostně mířit pod svého většího a staršího sourozence Noble M600, jenž je v prodeji v několika různých provedeních již poměrně dlouho. Oproti M600 by měl být vůz komfortnější pro běžné silniční jezdění, zatímco starší typ míří především na okruhy nebo do soukromých sbírek.


Foto: Motor1.com

Nový Noble M500 je osazen vzadu uloženým dvakrát přeplňovaným motorem V6 z produkce amerického Fordu, jenž přenáší na zadní nápravu pěkných 550 koňských sil. Stejný agregát používá např. Ford F-150 nebo Ford GT. O přenos výkonu se pak v případě Noble M500 stará automatická převodovka.

Výrobce předpokládá, že by konečná cenovka novinky měla oproti vozu M600, jenž stojí ve své domovině téměř 300.000 liber, značně klesnout. To přiblíží značku Noble renomovaným producentům, jako Ferrari či Aston Martin. Ve prospěch Noblu hraje také fakt, že plánuje pro svůj připravovaný vůz poměrně bohatou komfortní výbavu při zachování hmotnosti jen těsně nad hranicí jedné tuny.

Noble M500 se stane na Britských ostrovech konkurentem domácích vozů, jako McLaren 570S nebo Aston Martin Vantage. Případný úspěch novinky by mohl nastartovat razantní růst svého málo známého výrobce.


Zdroj: Autocar.co.uk