Foto: Designboom.com

Japonská výstava digitálního umění umožňuje návštěvníkům splynout s jinými světy

Více než deset tisíc čtverečních metrů rozsáhlá expozice v Tokiu umožňuje návštěvníkům pronikat do fantastických výjevů digitálního umění.

17. červenec 2018 20:27:45

Za kreativně pojatou interaktivní výstavou, jenž byla otevřena v tokijské čtvrti Tojosu, stojí známé umělecké uskupení teamLab, které se digitálnímu umění věnuje dlouhodobě. Jejich poslední instalace nese označení Planets TOKYO a představuje nejlepší minulá díla kolektivu.

Většina digitálně navržených výstavních exponátů má za cíl útočit na vizuální vnímání svého publika. Téměř všechny digitální efekty jsou tedy značně interaktivní a reagují na lidské pohyby a chování v prostoru.


Foto: Mymodernmet.com

Expozice inspirována přírodou, vesmírem i tradičním písmem svými rozměry přesahuje člověka i prostor a dává vzniknout zcela novému světu barev a tvarů. Návštěvníci se stávají plnohodnotnou součástí díla, kdy mohou sledovat změny vizuálních výjevů měnících se na základě jejich vlastního počínání, přičemž člověk kompozicí prochází bez obuvi, aby každou instalaci vnímal skutečně všemi smysly.

Tato nezvyklá výstava je veřejnosti otevřena až do roku 2020. Více informací o expozici a jednotlivých dílech naleznete na webu umělců z teamLab.

Video z výstavy:

Zdroj: Mymodernmet.com