Foto: Arch2o.com

Portland se dočká nové nejvyšší budovy

Dvojice téměř 300 metrových věží vyroste v Portlandu jako dominanta broadwayského koridoru. Obě budovy budou ve výšce 207 metru propojeny skleněným mostem plným zeleně.

17. červenec 2018 19:20:17

V rámci plánované výstavby města Portland odhalila architektonická kancelář WKA v čele s Williamem Kavenem projekt dvou mrakodrapů a jejich přilehlého okolí. Za předpokladu realizace se stanou se svou výškou 297 metrů novou městskou dominantou.

Obě budovy zajímavého projektu jsou koncipovány pro všestranné využití. Uvnitř tedy najdeme jak kanceláře či bytové zóny, tak využití pro lokální maloobchodní prodejny.


Foto: Arch2o.com

Pod celou stavbou by se pak měl nacházet dopravní uzel spojující Portlandskou železniční stanici Union Station s městskou částí Pearl. Obě budovy budou zakomponovány do středu prostranství přívětivého městského parku s vodní plochou a řadou zábavních prvků, což by mělo oživit pěší zájem o danou lokalitu.

Dominantou celého projektu je mohutný prosklený most mezi oběma mrakodrapy, jenž je kompletně lemován zelení. Ten umožní ve výšce 207 metrů nad povrchem projít návštěvníkům z jedné věže do druhé*, přičemž prvek zeleně využívá stavba i v nižších poschodích, kde místo kanceláří rostou dřeviny. Předpokládá se, že by se tento zajímavý detail mohl stát lákadlem k návštěvě i pro turisty.


Foto: Arch2o.com

Rychle rostoucí město Portland na západním pobřeží USA má v plánu tuto stavbu zakomponovat do urbanistického projektu nových bytových zón v centru města. Zda se mrakodrapy dočkají realizace v této podobě se dozvíme v březnu příštího roku, kdy bude rozhodnuto o finální podobě kompozice.


Zdroj: Arch2o.com