Zdroj: Max Jürgensen / Kickstarter

S touto realistickou "medúzí" lampou můžete zažít podmořský svět přímo v obýváku

Umění již odjakživa nachází inspiraci v přírodě, od prehistorických nástěnných maleb až po moderní architekturu. A jinak tomu není ani u díla Maxe Jürgensena, jehož lampa je takřka nerozeznatelná od živé medúzy.

15. červenec 2018 17:29:46

Německý designér Max Jürgensen vytvořil velmi působivou lampu, která napodobuje vzhled a plynulý pohyb medúzy. Kromě toho, že dílo s názvem The Jellyfish Motion Lights plní funkci lampy, slouží také jako umělecká instalace. A není se čemu divit, výsledný efekt je skutečně pohlcující. “Medúzy mě vždy fascinovaly, a dokonce jsem jich několik měl i na stole ve speciálním akváriu. Sledovat jejich pomalé pohyby nadpozemský vzhled bylo jednoduše uchvacující. A tuto krásu jsem chtěl zachytit také ve svém prvním designu,” říká Jürgensen v rozhovoru pro Digital Trends.


Zdroj: Max Jürgensen / Kickstarter

Přijít na způsob, jak docílit plynulého a nenuceného pohybu lampy, nebylo jednoduché. Jürgensen se o to několik měsíců pokoušel pomocí metody pokus-omyl, až objevil nečekaně jednoduchý mechanismus, který funguje. “Všechny viditelné díly jsou vyrobeny ze silikonu, aby lampa působila co nejrealističtěji,” popisuje. “Jedná se o můj první krok jakožto designéra lamp, a jsem na něj pyšný. Na svou práci mám patent a budu ji prezentovat na designových výstavách.”

Prototyp lampy je nyní součástí kampaně na Kickstarteru, kde jej bylo možné také za přibližně 6 200 Kč zakoupit, avšak všechny dostupné kusy jsou již vyprodané.

Zdroj: Digital Trends