Foto: Carbodydesign.com

Karosárna Pininfarina se chce stát plnohodnotnou automobilkou

Legendární italská karosárna Pininfarina by se mohla již v roce 2020 stát plnohodnotným hráčem na poli luxusních automobilů.

14. červenec 2018 17:56:41

Ikonické jméno Pininfarina je ve světě automobilového designu neodmyslitelně spjato se skvosty, jako Ferrari 250 GT, Lancia Aurelia nebo Ferrari Testarossa. Po několika temných letech, kdy byla tato proslulá italská karosárna na pokraji bankrotu, se však zřejmě blýská na lepší zítřky.

Finanční problémy společnosti jsou díky novému vlastníkovi, indickému automobilovému gigantu Mahindra, již minulostí. Pininfarina se v portfoliu Mahindry zařadila mezi několik dalších automobilových firem a ambice vedení Pininfariny i Mahindry jsou jasné. Uvést Pininfarinu jako zcela samostatnou automobilku se zaměřením na luxusní elektrické vozy.

Za první vlaštovku nové značky můžeme považovat koncept sportovního elektrického kupé Pininfarina HK GT, jenž debutoval letos v Ženevě. Vůz s ohromujícím výkonem převyšujícím 1000 koní je společným dílem Pininfariny a čínské technologické společnosti Hybrid Kinetic, jenž se postarala o pokrokové řešení baterie vozu, jejíž energetická kapacita je podpořena revolučním řešením v podobě turbíny umístěné pod kapotou.


Foto: Motor1.com

Na studii kupé HK GT navázaly během dalších uplynulých autosalonů koncepty se stejnou designovou filozofií a shodnými čistě elektrickými technologiemi od Hybrid Kinetic. Impozantní luxusní sedan H500 a dříve uvedené luxusní crossovery K350, K650 a velké SUV K750 by měly být předzvěstí portfolia nově vznikající automobilky a první z nich by měly být uvedeny v sériové podobě již v roce 2020.


Foto: Autoweb.com

Vlajkovou lodí nového výrobce se pak stane hypersportovní elektrický vůz H2, jenž vzniká ve spolupráci s chorvatskou společností Rimac a při jejím vývoji je čerpáno ze zkušeností mateřské firmy Mahindra ze závodů elektrických formulí šampionátu Formule E. Tento vůz by se měl svými výkony směle vyrovnat automobilům nejluxusnějších značek, jako Bugatti či Koenigsegg.

Pokud se ambiciózní plán vydaří, čeká nás po boku Tesly další výrazný hráč na poli luxusních elektromobilů.


Zdroje: Autocar.co.uk, Mahindra.com, Wired.com,