Zdroj: 3D Hubs

Student v rámci školního projektu vyrobil první podvodní jetpack. Nyní míří do masové výroby

Britský student vyvinul podvodní jetpack, který představuje dostupnější alternativu drahých podvodních skútrů, a jeho nositel má navíc při pohybu vodou volné ruce.

13. červenec 2018 16:11:03

Archie O’Brian na svém pohonném zařízení s názvem Cuda začal původně pracovat pouze v rámci univerzitního projektu, který však následně přešel až v plány na zahájení masové výroby v roce 2019. Uživatel nosí zařízení na zádech podobně jako batoh, díky čemuž může při pohybu vodou volně využívat své ruce. Aby se celý systém vešel do velikosti batohu, musel O’Brien provést výzkum a vyvinout svou vlastní konfiguraci. Po otestování všech potřebných prototypů pak ve spolupráci s firmou 3D Hubs vyrobil první podvodní jetpack pomocí 3D tiskárny.

“Na tomto projektu je nejpůsobivější, že většina komponentů využívá technologii FDM (fused deposition modeling – pozn. red.) a PLA (polymléčná kyselina – pozn. red.). Obě tyto technologie díky své nízké ceně patří mezi ty nejběžněji užívané a nejlépe dostupné,” vysvětluje tým firmy 3D Hubs. Pro zajištění bezpečného provozu zařízení použil O’Brien speciální materiály. Všechny 3D vytisknuté prvky jsou pokryty epoxidovou pryskyřicí, baterie před vodou pak chrání silikon.

Tvůrci uvádí, že ani po několika měsících stálého ponoření ve vodě a podmínkách blízkým mrazu jetpack nevykazuje jakékoli známky poškození či úniků látek.

Zdroj: designboom