Foto: Designboom.com

Ve Vietnamu roste kompletně zelený hotel od VTN Architects

Trend vertikálního ozelenění budov proniká i do Vietnamu, kde roste kompletně zelený hotel využívající kaskádovité umístění zeleně se značnou inspirací v asijské fauně.

12. červenec 2018 20:37:29

Ve městě Da Nang na Vietnamském pobřeží roste působivá stavba hotelu Chic-Land od studia VTN Architects. Budova vyplňuje prázdný prostor poblíž pláže, kde by se měl stát vyhledávanou turistickou destinací.

Jelikož je celá budova dlouhá pouze 15 metrů, rozhodli se architekti pro výstavbu 21 podlaží se 129 pokoji, střešním bazénem a četnými balkóny, které jsou kompletně obsázeny zelení.


Zdroj: Archdaily.com

Volba kaskádovitého obsázení balkónů hotelu rostlinami vytváří poutavý vegetační převis a plní i funkci ekologickou. Prostředí zeleně navíc na balkónech s výhledem na moře vytváří příjemné mikroklima. Tento prvek v prostorách balkonů během teplých dní zajistí pokles teploty až o několik stupňů celsia, což je nepochybně během dovolené příjemnou výhodou.

Výběr rostlin byl důkladně promyšlen s ohledem na jejich přirozené prostředí, půdní, fyzikální i prostorové nároky. Volba pak padala především na regionální sortiment, jenž se běžně vyskytuje ve východní Asii.


Zdroj: Archdaily.com

Vstup do hotelu je tvořen dvoupodlažním otevřeným prostorem se zázemím hotelu, recepcí a kavárnou. Poslední patro nabízí další kavárnu a impozantní panoramatický výhled na město a moře. Nejvyšším bodem budovy je poté po vzoru řady jiných hotelů současnosti střešní bazén.

Projekt hotelu Chic-land, jenž byl nominován na světovou cenu za architekturu, by se měl dočkat prvních hostů na jaře 2019.


Zdroj: Archdaily.com