Foto: Archilovers.com

Uskladnění vín v srdci vinohradu. To je vinařský komplex Shilda

Gruzínská vinařská oblast Kakheti se bude již brzy moci pyšnit moderním vinařským komplexem z pera studia X-Architecture, který umožňuje ideální podmínky k uskladnění a degustaci vín přímo v centru vinohradu.

10. červenec 2018 16:23:05

Komplex zasazený do centra vinohradu jako nezvyklý prostor k degustacím, ale i ideální místo k uskladnění vína, je součástí gruzínského holdingu Shilda, jenž se řadí mezi nejvýraznější producenty alkoholických nápojů v zemi. Projekt inspirovaný tekoucím vínem vyroste v gruzínské oblasti Kakheti. Ta je proslulá jednou z nejstarších vinařských tradic celého regionu.


Foto: Archilovers.com

Tato nová budova, která je z velké části uložena pod terénem, využívá nižší teploty půdy k optimálnímu skladování vinařské produkce a zároveň slouží jako reprezentační prostor, kde mohou zákazníci ochutnat jednotlivé odrůdy a následně si dle libosti v podnikové prodejně i nakoupit vybrané lahve pro další příležitosti.


Foto: Archilovers.com

Architektonické studio X-Architecture, jenž má celé bezmála 2000 čtverečních metrů rozsáhlé dílo na svědomí, využilo pro tuto budovu pokrokové konstrukce využívající síť zakřivených nosníků. Díky tomuto důmyslnému řešení je tato z velké části prosklená stavba schopna i při svém neobvyklém tvaru nést hmotnost ozeleněné zeminy navazující na vinici, která pokrývá její nižší části nad terénem.

Projekt vinařské budovy uměle modelující terén do neobvyklého tvaru a zároveň plnící svou funkci dle požadavků investora, poutá po právu pozornost veřejnosti. Těšíme se na dokončení!


Foto: Archilovers.com

Zdroj: Cbwg.de