Zdroj: Paul Smith / Porsche

Staré závodní Porsche 911 dostalo nový pruhovaný kabát na počest módní ikony Paula Smithe

Charakteristické barevné pruhy Paula Smithe na závodním voze oslavují dlouholeté spojení jeho slavné módní značky se světem automobilových závodů.

10. červenec 2018 15:39:53

Minulý víkend se ve Francii uskutečnilo slavné setkání a závody automobilových veteránů s názvem Le Mans Classic. A jedno závodní Porsche 911 z roku 1965 se při této příležitosti “převléklo” do odvážného pestrobarevného kabátu, který odkazuje na kultovní barevné proužky z dílny britského módního návrháře Paula Smithe. Paletu barev nenajdete pouze na karoserii vozu, ale také v jeho interiéru, ze kterého však bylo nutné odstranit většinu součástí, aby designéři mohli daný pruhovaný motiv zachovat také na podlaze.

Cílem projektu je oslavit spojení mezi tímto slavným módním domem a světem aut, jehož kořeny sahají hluboko do historie. Paul Smith na barevném redesignu spolupracoval s Jamesem Turnerem, zakladatelem firmy Sports Purpose, která se zabývá úpravami vozů Porsche. “Vždy jsem byl fanouškem Paula Smithe a dodnes si pamatuji, jak jsem si od něj koupil první svetr a džíny — vlastně je ještě mám! Z výsledku jsem naprosto nadšený a doufám, že fanoušci Paula Smithe, Porsche a závodění po celém světě si pohled na něj užijí,” říká Turner.

Příspěvek sdílený Sports Purpose (@sportspurpose),

Zdroj: designboom