Foto: Julien Attard

Tři dřevěné struktury od h2o architectes jako obohacení korza podél řeky Seiny

Pařížské architektonické studio h2o architectes představilo projekt tří pavilonů, které doplní hlavní promenádu podél řeky Seiny ve francouzské metropoli.

9. červenec 2018 19:22:38

Nedaleko západního vstupu do pařížského parku Pierre-Lagravère vyrostly podél řeky Seiny tři nenápadné, ale velmi funkční budovy.

Pavilony od architektonického studia h2o Architectes, které sídlí nedaleko upravované lokality, byly navrženy s maximální citlivostí k okolní krajině tak, aby svým vzhledem nenarušovaly okolní prostředí, ale zároveň byly svým zacílením obohacením veřejného prostoru návštěvníkům tohoto romantického místa.


Foto: Archdaily.com

První pavilon na začátku stezky směrem od parku hraje pouze formální roli vchodu, kdy vymezuje prostor a definuje vizuální spojení všech tří budov v kompozici podpořené zapojením poměrně velkého množství listnatých stromů. Citlivé dřevěné zpracování zevnějšku nijak neoslabuje estetický ráz prostranství a vede návštěvníky k dalším dvěma budovám, jenž plní úlohu obchodu a veřejných toalet.

Dle autorů projektu bylo cílem vytvořit funkční místo sloužící pěším, jenž bude působit celistvým dojmem a nenaruší původní území podél řeky. Ač se jedná o tři rozličné budovy, vizuálně na sebe mají v prostoru přímo navazovat. Zda se tento záměr vydařil už můžete posoudit sami.

Zdroj: Archdaily.com