Zdroj: Julie Helles Eriksen

Oblečte se do QR kódu aneb Když se v módě proplétá fyzický a digitální svět

Dánská módní návrhářka Julie Helles Eriksenová představila svůj nový počin – svršek obsahující pletené QR kódy, které odhalují různé stránky nositelovy osobnosti.

9. červenec 2018 14:01:09

Bunda vám s využitím chytrého telefonu poskytne vhled do jednotlivých verzí člověka, který ji má na sobě, ať už jde o rovinu jeho práce, rodiny, přátel či toho, jak by si přál vypadat v očích ostatních lidí. Ke QR kódům jsou totiž přiřazeny odkazy na jeho účty na sociálních sítích či jiné internetové identity. Cílem Eriksenové bylo odhalit “více skutečné pravdy” o lidech, a proto bunda s postupným rozkládáním odhaluje další kódy, které umožňují přístup k novým informacím, díky čemuž vzniká čím dál komplexnější identita nositele.


Zdroj: Julie Helles Eriksen

“S ostatními komunikujeme prostřednictvím toho, co nosíme, co sdílíme na sociálních sítích a co se rozhodneme skrýt. Na internetu uchováváme jisté obrázky a účty v soukromí, aby jen tak kdokoli nemohl zhlédnout všechny aspekty našeho života pomocí pouhého kliknutí či přejetí myši. Selektujeme své vlastnosti, abychom mohli prezentovat různé verze sebe sama. Jednu do práce, jednu pro přátele, jednu pro rodinu a jednu možná pro to, čím chceme být,” komentuje svůj návrh Eriksenová.

Pokud vás její návrh zaujal, můžete zhlédnout také další projekty, které prezentuje na svých webových stránkách.

Zdroj: Julie Helles Eriksen, designboom