Zdroj. AP

Autonomní autobusy firmy Baidu uvidíme v čínských a japonských ulicích už příští rok

Internetový gigant Baidu, přezdívaný také “čínský Google”, se mílovými kroky přibližuje komercializaci autonomní veřejné dopravy. Vyrobil již 100 samořízených autobusů, které se během příštího roku objeví v ulicích čínských i japonských měst.

8. červenec 2018 14:49:57

Čínská technologická firma Baidu v brzké době plánuje spustit službu autonomní veřejné dopravy. Minulý týden na své každoroční konferenci Baidu Create 2018 oznámila, že vyrobila již 100 autonomních autobusů Apolong, které by se již příští rok měly objevit v několika čínských městech. Baidu má však mnohem vyšší ambice a svou technologii chce vyvážet také za hranice Číny. Na zmíněné konferenci bylo rovněž oznámeno partnerství s japonskou firmou SB Drive, v rámci kterého bude firma dodávat autobusy také do Japonska.

Apolong je 14místný autobus, který disponuje úrovní autonomie označovanou jako level 4, což znamená, že je plně autonomní, avšak není naprogramován k vyřešení úplně každé potenciální dopravní situace. Ovládání autobusu zajišťuje samořídicí systém Apollo, díky kterému firma Baidu navázala partnerství také s předními automobilkami jako Ford či Honda. “Rok 2018 značí první rok komercializace autonomního řízení. Na množství vyrobených Apolongů můžeme skutečně vidět, že průmysl autonomní dopravy dělá velké pokroky,” řekl generální ředitel Baidu Robin Li.

Zdroj: Futurism, TechCrunch