Zdroj: Bel & Bel

Napůl skútr, napůl segway: španělské studio vytvořilo unikátní vozidlo ve stylu legendární Vespy

Zepředu italská vintage ikona, zezadu moderní segway. To je nový Z-Scooter, který navíc neprodukuje žádné emise, protože je plně elektrický.

7. červenec 2018 19:31:11

Barcelonské designové studio Bel & Bel navrhlo hybrid skútru a segwaye, který řidičům umožní užít si jízdu stylovou vintage jízdu s nulovými emisemi. Jeho vzhled je inspirován původním designem kultovního skútru Vespa z období konce 2. světové války, jehož autorem je letecký inženýr Corradino D’Ascanio. Zepředu tedy plně elektrický Z-Scooter vypadá jako italská motocyklová ikona, avšak zezadu uvidíte pouze segway.

Hlavní myšlenkou designérů při navrhování Z-Scooteru bylo popularizovat elektrická vozidla u lidí, kteří v nich doposud neviděli potenciál plně nahradit vozy se spalovacími motory v budoucnu. Maximální rychlost, kterou může vyvinout, je 20 km/h a na jedno nabití ujede 35 km. Z těchto parametrů lze vyčíst, že je určen především pro rekreační jízdu. Pokud byste si chtěli Z-Scooter koupit, zaplatili byste něco přes 150 000 Kč. Nejedná se tak o úplně nejlevnější hračku, avšak můžete si vybrat z velmi bohaté palety barevných provedení a dostanete také dvouletou záruku.

Zdroj: designboom