Zdroj: Arch2o.com

Umění Blízkého východu pod střechou centra JAC v Dubaji

Umělecké sídlo, centrum, ateliér i galerie v jednom s orientací na umění Blízkého východu a severní Afriky v globálním kontextu.

7. červenec 2018 18:13:32

Rozsáhlý umělecký komplex Jameel Arts Centrum (JAC) roste po boku promenády dubajské zátoky jako součást vznikajících městských bloků orientovaných na kulturu. JAC od architektonického studia Serie Architects nabídne celou škálu výstavních prostor, ateliérů, učeben a restauraci. Projekt je orientován jako místo sloužící k propagaci a vyobrazení umění primárně Blízkého východu a severní Afriky a studiu jeho globálního uměleckého kontextu a potenciálu.

Vzhled budov je značně inspirován bohatou architektonickou tradicí Arabského poloostrova, jenž je však vyobrazena v nové, moderní a jednoduché formě. Komplex se skládá z několika krabicovitých budov rozličných velikostí, což umožňuje kurátorům při výstavách volbu jak intimního, tak velkého objemného prostoru dle vhodnosti.

Jednotlivé budovy jsou propojeny pěší kolonádou a malými uzavřenými dvory vsazenými do různých výškových dimenzí, které poskytují možnost k odpočinku návštěvníkům i zdroj inspirace v klidném prostředí plném zeleně s výhledem na nedaleké vodní plochy.
Kulturní a společenské centrum JAC se vzdušnými prostory jednoduchých, ale funkčních křivek a důmyslným uspořádání výstavních prostor, bude otevřeno koncem letošního roku.