Zdroj: Vicara

S novým chytrým náramkem můžete dálkově ovládat jakékoli digitální zařízení gestem ruky

Náramek zvaný Kai lze propojit s každým zařízením, které disponuje technologií bluetooth, a je kompatibilní s Windowsem, Mac OS i Linuxem.

3. červenec 2018 17:42:04

Start-upová firma Vicara vyvinula převratný nástroj, kterému dala název Kai. Jedná se o chytrý náramek, který uživateli prostřednictvím snímání pohybu jeho rukou a prstů umožňuje ovládat různá digitální zařízení. Je vybaven technologií pro rozpoznávání gest, která je kompatibilní s jakýmkoli zařízením obsahujícím bluetooth od laptopů a mobilních telefonů přes televize až po headsety pro virtuální realitu, či dokonce drony. Namísto externí kamery využívá náramek zabudovaného snímače pohybu ruky a prstů, díky čemuž uživatel nemusí dbát na to, aby jeho ruce byly viditelné pro kameru.

Po propojení se zařízením či konkrétní aplikací (je kompatibilní s operačními systémy Windows, Mac i Linux) lze Kai využít například při prezentacích, kdy pomocí něj můžete přibližovat a oddalovat, přepínat slidy nebo kreslit, v případě televize pak můžete přepínat kanály či měnit hlasitost. Tím však výčet jeho možností využití zdaleka nekončí. Náramek může totiž fungovat také jako samostatný ovladač pro virtuální realitu, hry a drony. Baterie, která ho napájí, vydrží v provozu až 8 hodin. K dispozici je rovněž několik barevných provedení, a to černé, bílé, modré a červené.

Zdroj: designboom